مطالعات امکان سنجی و تهیه BP

آشنایی با مطالعات امکان سنجی و تهیه BP

دلایل زیادی وجود دارد که یه سازمان یا شرکت بخواهد از مطالعات امکانسنجی استفاده کند. از جمله این دلایل شدنی بودن یا نبودن اجرای یک طرح تجاری، بازگانی تولیدی و ... می باشد هر سرمایه گذاری مسلما در تلاش است تا به این مهم دست یابد که آیا سرمایه گذاری روی چنین کسب و کاری توجیه اقتصادی دارد یا خیر. بنابراین قبل از اقدامی باید مطالعات لازم در خصوص امکان سنجی طرح را انجام دهد.
توجیه پذیر بودن یک کسب و کار زمانی مورد تایید است که به اندازه کافی (بسته به سرمایه و خود سرمایه‌گذار) جریان نقدی و سود ایجاد کند و با ریسک ها و مسائلی که در اجرای طرح پیش می آید، مقابله نماید. علاوه بر این ویژگی ها، پایداری طرح نیز اهمیت بالایی برخوردار است. یه طرح کسب و کار می تواند اهداف زیادی داشته باشد. به عبارتی در کنار سود آوری، می تواند اهدافی از جمله اشتغال زایی، اجرای طرح های دولتی و .. داشته باشد.
تهیه یک طرح توجیهی، در واقع بررسی و تجزیه و تحلیل احتمال موفقیت یک پروژه یا کسب وکار است. هدف از تهیه طرح توجیهی ارائه یک مدل تصمیم گیری به مدیران سازمان و یا شرکت است که نشان دهنده فواید و عواقب تصمیم گرفته شده می باشد.
خدمات در حوزه طرح کسب و کار:
1. تهیه طرح BP روی پروژه های تولید برق و انتقال آب با استفاده از اکسل و گزارش نهایی آن
2. تهیه طرح BP روی پروژه های ساختمانی با استفاده از اکسل و گزارش نهایی آن
3. تهیه طرح BP روی پروژه های پتروشیمی با استفاده از اکسل و گزارش نهایی آن
4. تهیه طرح BP روی پروژه های خرید شرکت و افزایش سرمایه شرکت ها با استفاده از اکسل و گزارش نهایی آن
5. تهیه طرح BP روی پروژه های تولیدی با استفاده از اکسل و گزارش نهایی آن
6. تهیه طرح BP روی بازرگانی با استفاده از اکسل و گزارش نهایی آن
از آنجائیکه اجرای یک پروژه از اهمیت بالایی برخوردار و سرمایه زیادی درگیر آن است، صحت ارزیابی و دقت بالای نتایج جزء ملزومات ارزیابی طرح ها می باشد. از این رو کلیه ارزیابی طرح ها در مدت زمان مناسب و با نتایج کاملا علمی و دقیق با استفاده از نرم افزار اکسل بدست می آید.
استفاده از اکسل باعث می شود تا اولا کلیه محاسبات مشخص، دقیق و قابل تست باشد ثانیا بتوان هر گزارشی در رابطه با طرح را از آن گرفت.